петок, 19. јули 2019. Вести денес: 12
home Занимливости

ВИДЕО: Чудно суштество фатено на камера во Русија

ВИДЕО: Чудно суштество фатено на камера во Русија

Руски истражувач, кој претпочита да остане анонимен, снимил трол, или нешто налик на тоа, за време на прошетка во шума во Русија.

Патешественикот тврди дека, иако посетил многу планини, никогаш не сретнал такво суштество. На видеото, тоа се крие зад дрво, има кафеaва кожа на главата и бели очи.

Човекот вели дека не се исплашил, но избегал зашто претпоставил дека во близина има и други единки од овој вид, што може и да не се пријателски настроени кон луѓе.