вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 71
home Занимливости

ВИДЕО: Британски пратеник снима бајки за да им помогне на децата да заспијат

ВИДЕО: Британски пратеник снима бајки за да им помогне на децата да заспијат

Конзервативниот британски пратеник Џофри Кокс лани стана познат поради својот глас баритон при говор во Парламентот.

Овој пат тој снима банјки за да им помогне на децата побрзо да заспијат.

Станува збор за кинеска бајка насловена како „Каменот мајмун“ која за првпат е објавена во 1911 година.

-Веќе некое време бараа од мене да снимам бајка за деца, напиша тој на Твитер.

Коронавирус