петок, 30. септември 2022. Вести денес: 104
home Занимливости

ВИДЕО: Автомобил се запали среде улица, на помош дојде багер

ВИДЕО: Автомобил се запали среде улица, на помош дојде багер

Интересна интервенција на багерист привлече внимание на минувачите во Санкт Петербург кога огромната машина го изгаси запалениот автомобил кој гореше среде улица.

Несреќата се случила во момент кога автомобилот преминал во спротивната лента, се удрил во столб и се запалил.

Еден од багеристите кои го чистеле снегот на улицата со корпата од машината зафатил од снегот и го фрлил преку автомобилот, по што пожарот за неколку секунди бил изгаснат.

Коронавирус