вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 9
home Занимливости

ВИДЕО: Алигатор излезе од живеалиштето во Зоо и стана хит на социјалните мрежи

ВИДЕО: Алигатор излезе од живеалиштето во Зоо и стана хит на социјалните мрежи

Локалната Зоо градина за рептили во Калифорнија доби огромен број обожаватели откако еден од алигатор побегнал од своето живеалиште за време на хранењето. Алигаторот Дарт сега е вистина ѕвезда на социјалните мрежи.

Дарт е снимен како излегува од живеалиштето. На снимката се гледа како Џули Бревер, една од сопственичките на Зоо која ја управува семејство, приоѓа до аквариумот за да ги нахрани животните кои не се трпеливи.

Еден од алигаторите излегува целосно надвор за прв да добие храна, додека Џули се смее во неверување.

Што се случува потоа, погледнете го видеото во продолжение.

Коронавирус