сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 80
home Занимливости

Ви здодеа да одите на одмор во Грција, Бугарија и Црна Гора- во оваа земја може евтино да поминете

Ви здодеа да одите на одмор во Грција, Бугарија и Црна Гора- во оваа земја може евтино да поминете

Со години веќе летувате во Црна Гора, Грција или Бугарија бидејќи ова се дестинации кои се едно од поволните за граѓаните со „плиток џеб“. Ова место е вистинско решение да посетите друга земја а да потрошите помалку пари.

Како што објави Фактор, се повеќе туристи ја посетуваат оваа дестинација, а оние кои го посетиле ова приморје меѓу себе го нарекуваат „Нова Бугарија“, бидејќи цените се приближно исти.

Пристпните цени на сместување и превоз се главен адут во раце на оние кои се одлучат да патуваат во Романија.

Сместување кое може да си го резервирате уште додека сте во Скопје се движи од 6 евра за вечер во зависност од тоа колку ѕвезди има хотелот. Исто така, сместувањето во приватни куќи и станови се движи од 5 до 10 евра по ноќевање.

Коронавирус