среда, 31. мај 2023. Вести денес: 0
home Занимливости

Верувале или не: Сопругата ја заменил за нов мобилен телефон, детали за драмата

Верувале или не: Сопругата ја заменил за нов мобилен телефон, детали за драмата

Неименуван тинејџер (17) од индиската држава Одисеј одлучил дека телефонот му е далеку поважен од бракот, па сопругата ја заменил со нов мобилен телефон.

Верувале или не, ја заменил сопругата за нов iPhone.

Неверојатната вест ја пренесуваат сите тамошни медиуми, а исто така велат дека големо прашање е како би завршила таа несреќна девојка (26) доколку во се не се вмешала полицијата која западнала во големи проблеми при спасувачката акција.

Имено, кога влегле во селото со намера да го вратат девојчето дома, полицајците наишле на гневни мештани на кои не им текнало така лесно да ја пуштат кутрата девојка.

Тие протестирале тврдејќи дека праведно ја платиле, но на крајот некако се спасила од ужасната ситуација.