недела, 5. февруари 2023. Вести денес: 59
home Занимливости

Велат дека не е нормален: Ова се најлудите скечеви на легендарниот Реми Гиљард (ВИДЕО)

Велат дека не е нормален: Ова се најлудите скечеви на легендарниот Реми Гиљард (ВИДЕО)

Таканаречените „пранкстери“доаѓаат и заминуваат, местат скечеви и плаќаат актери. Некаде во позадина пак сам и најуспешно работи легендарниот Французин и смее милиони луѓе.

Со неговите скечови растеа генерации, а тој човек продолжува и понатаму да снима и не се повлекува. Поради тоа одлучивме да ги издвоиме едни од неговите најгледани клипови.

На крајот на 2015 година Реми го славеше 15 години од својата активна работа и тогаш не развесели со компилации која е еднакво забавна и денеска.

Најдобрите шеги на легендарниот Французин е невозможно да се изберат, па едноставно се свртевме кон статистиката на неговиот Јутјуб канал и за вас ги издвоивме 10-те најгледани клипови.

10. Радар

9. Марио Карт 2

8. Декатлон

7. Мистер Јуниверс

6. Фудбал 2007

5. Роки


4. Полжав

3. Пек Мен

2. Марио Карт


1. Кенгур