петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 17
home Занимливости

Вакво нешто никогаш немате видено: Тоа што го прави оваа девојка со шминка, ќе ве остави без зборови

Вакво нешто никогаш немате видено: Тоа што го прави оваа девојка со шминка, ќе ве остави без зборови

Романиа Џејд Тулок е деветнаесетгодишна шминкерка, која својата љубов кон шминкањето ја искомбинирала со уметноста и создава вистински оптички илузии.

На нејзиниот Инстаграм профил можете да видите мноштво нејзини дела за кои коирсти смели линии и светли бои.

Во едно интервју рекла дека официјално започнала да се занимава со шминкање во јули минатата година и дека сака да стане слободна шминкерка.

Одела во уметничко училиште две години, но од мали нозе дома мајка и ја подучувала од таа област.

?DISTORTION? – This is all #MAKEUP – TAG A FRIEND TO CONFUSE THEM!? – Hey guys! Today’s look is inspired by the work of Picasso, check out my story for which pieces of work inspired this! It’s a little weird but it freaks people so it works ? – MAKEUP DEETS- #anastasiabeverlyhills #dipbrowpomade in dark brown #hudabeautydesertdusk palette #abhsoftglam palette @tatti_lashes in the style TL3 and TL2 #nyxcosmetics_uk white and black liquid liner #morphebabe gel liner in slate – #makeupmafia #makeuptutorial #makeupvideos #morphebrushes #nyxcosmetics_uk #anastasiabeverlyhills #norvina #browsonfleek #maryhadalittleglam #hypnaughtymakeup #morphebrushes #makeupartistsworldwide #makeupmobb #jcatbeauty #flawlessdolls #littlepillsofmakeup #melaninbeautiesunite #100daysofmakeup #nyxcosmetics #nyxcosmetics_uk #slaymakeup @makeupcertified @brian_champagne @norvina #explorepage @shophudabeauty #hudamademedoit @makeupartists_worldwide #norvina @covergirl @hypnaughty.makeup #viral #bbdaretoshare @beautybaycom

A post shared by ?RJ? #cakefacers (@cakefacerj) on