вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Занимливости

Вака денес изгледа жената која ја нема миено и шишано нејзината коса цели 64 години (ФОТО)

Вака денес изгледа жената која ја нема миено и шишано нејзината коса цели 64 години (ФОТО)

Различни луѓе означуваат различни култури. Додека за повеќето од нас, миењето на косата е секојдневна рутина, а стрижењето – редовна навика, на светот постојат народи и култури кои имаат сосема различен поглед.

Односно, постојат и такви кои имаат драстично различен став за тоа како треба да изгледа општата хигиена на еден човек.

Денес ви ја претставуваме необичната приказна на една 83-годишна жена, која ја нема миено и стрижено нејзината коса неверојатни цели 64 години. Нуген Ти Дин вели дека за прв пат ја стрижела косата кога имала 19 години, веднаш по што започнала да има силна главоболка.

Родителите ја одвеле на лекар, но ниту препишаните лекарства не помогнале. Тогаш младата Дин донела одлука никогаш повеќе да не посети фризер. Сега таа има 83 години и 6 децении ја нема ниту измиено нејзината коса.

Поради ова, нејзината коса ја врзала во плетенка, која денес изгледа како питон, а е и неверојатно цврста.