понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 117
home Занимливости

Уживаше на албанска свадба, па сакаше да даде бакшиш на музиката: Кога се фати за џебот, се предомисли (урнебесно видео)

Уживаше на албанска свадба, па сакаше да даде бакшиш на музиката: Кога се фати за џебот, се предомисли (урнебесно видео)

Албанските свадби се познати по преполните софри. На една таква свадба, свадбар сакал да подари пари на софра, но во видеото кое стана хит на интернет, се гледа како тој се покаја во моментот кога ја стави раката во џеб.

Изгледа дека свадбарот се пишмани во мигот кога виде дека сумата на парите кои ги има во џебот е многу голема за да му ја подари на пејачот, пренесува ТетоваСот.

Коронавирус