среда, 28. септември 2022. Вести денес: 182
home Занимливости

Урнебесно видео: Танга место маска, жена се соблече сред продавница

Урнебесно видео: Танга место маска, жена се соблече сред продавница

Жена која во продавница на сите им порача дека на долната облека има помалку бактерии отколку на заштитна маска кога се носи цел ден, ја шокираше јавноста, а голем дел останаа и згрозени од нејзината постапка.

Ова видео од Јужна Африка го обиколи светот за кратко време. Средновечна жена во маркет пред вработените и останатите купувачи ја соблекла тангата и ја ставила како заштитна маска, откако влегла да пазари без соодветната заштита.

Откако обезбедувањето и рекло дека мора да го напушти објектот бидејќи не носи маска, се налутила многу и се одлучила на ваков чекор.

Коронавирус