петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 0
home Занимливости

УРНЕБЕСНО: Идните родители го откриваат полот на бебињата, но според реакциите не се среќни од резултатот (ВИДЕО)

УРНЕБЕСНО: Идните родители го откриваат полот на бебињата, но според реакциите не се среќни од резултатот (ВИДЕО)

Многу е модерно сега низ светот, полот на бебето да се открива на настан со најблиските, а за тоа има неколку интересни начини.

Некои идни родители пукаат балони, други конфети, трети сечат торта и ја бараат розевата или сината боја, за да знаат дали чекаат девојче или момче.

Најголем дел од ваквите видеа се позитивни и среќни, но тоа не важи за овие кои ви ги пренесуваме во видеото подолу.

Идните родители од овие кратки видеа се разочарани бидејќи не им се исполнила желбата за полот на детето, а поголеми братчиња и сестричиња завршуваат и во солзи.

Ова видео служи за да ве насмее, но носи и поука: ПОЛОТ НА БЕБЕТО НЕ Е ВАЖЕН, САМО НЕКА Е ЖИВО И ЗДРАВО!

Коронавирус