среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 32
home Занимливости

Урнебесно: Англичанец се јави на хот-лајн, па ја почести девојката со „нешто лудо“ во екот на СП (ВИДЕО)

Урнебесно: Англичанец се јави на хот-лајн, па ја почести девојката со „нешто лудо“ во екот на СП (ВИДЕО)

На селекцијата на Англија одлично и оди на Светското првенство во Русија каде момците на Герет Саутгејт се во полуфиналето каде ќе се соочат со Хрватска.

Овие добри партии и резултати донесоа голема еуфорија кај англиските навивачи дека титулата може да се врати на островот, па во овој период супер актуелна е песната посветена на гордиот албион – „Трите лава (фудбалот си доаѓа дома)“.

Оваа нумера е вистински хит, па еден Англичанец ја употреби во една необична прилика, јавувајќи се на хот-лајн при разговорот со една атрактивна девојка, погледнете.

Коронавирус