вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 36
home Занимливости

Украинка се „прошетала“ по крилото на авион затоа што и било топло (видео)

Украинка се „прошетала“ по крилото на авион затоа што и било топло (видео)

Патничка од лет на релација Анталија – Киев, „се прошетала“ по крилото на авионот, го отворила излезот за итни случаи и оттаму влегла внатре, соопшти компанијата „Интернејшнл ерлајнс“ од Украина.

Необичниот настан се случил пред авионот да полета. Командантот на летот, во согласност со упатствата, веднаш ги известил Службата за безбедност во воздухопловството, Граничната служба, полицијата и медицинскиот пункт на аеродромот Бориспол.

Жената била трезвена, а авиокомпанијата ја смести на својата „црна листа“ на патници, на коишто им се забранети услугите на таа компанија.

Полицијата и лекарите се обидоа да ја разјаснат причината за оваа постапка, но не добија соодветен одговор. Наводно, нејзе ѝ било многу топло. Утврдено е дека жената не била под дејство на алкохол или наркотични средства.

Таа, инаку, се враќала од одмор со сопругот и двете деца.

Настанот бил снимен од други патници и објавен на интернет.

Локални избори 2021