среда, 18. мај 2022. Вести денес: 0
home Занимливости

Учителка добила брутално искрена честитка од свој ученик поради која се смее цел регион

Учителка добила брутално искрена честитка од свој ученик поради која се смее цел регион

Учителка добила честитка, а со неа и бонус кој воопшто не го очекувала. Ова е честитката поради која целиот регион се смее.

Кога доаѓаат празниците обично се вртиме наназад,  што не сторивме во текот на годината, што можеме да  поправиме и како можеме да се подобриме.

И дека не размислуваме за тоа само ние возрасните, туку и децата сведочи и примерот на ова детенце кое на учителката и напишало посебна честитка за Божиќ.

-Учителке, среќен Божиќ и Нова Година и многу успех во 4-то одделение. Извинете што ви реков дека сте дебели, вели брутално искреното дете.

А дека извинувањето е прифатено сведочат многуте цвеќиња и срциња кои учителката му ги оставила на детето, а потоа се објавила на “Facebook” па ги развесели пријателите и целиот регион бидејќи честитката веднаш се прошири насекаде.

Коронавирус