недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 0
home Занимливости

Учител ги убедувал децата дека Дедо Мраз не постои, па доби пакетче со отказ

Учител ги убедувал децата дека Дедо Мраз не постои, па доби пакетче со отказ

Учител на замена, кој им предавал на првачиња во американскиот град Њу Џерси доби отказ откако на децата им рекол дека не постои Дедо Мраз.

Тој на учениците од „Сидер Хилс“ им рекол дека, исто така, се измислени и Велгденскиот зајак и Вилата за заби.

Окружната школска началничка Рене Ровтар потврди дека неименуваниот учител веќе не работи во тоа училиште.

Таа истакна дека ја разбира важноста на „детското чудење и фантазија“, па на Твитер постави фотографија со Дедо Мраз, со порака: Јас верувам.

Коронавирус