вторник, 28. март 2023. Вести денес: 119
home Занимливости

Турист бил толку пијан што наместо во хотел отишол на врвот на Алпите

Турист бил толку пијан што наместо во хотел отишол на врвот на Алпите

Турист од Естонија многу се напил во текот на една вечер за време на својот престој на италијанските Алпи, па наместо да се врати во својот хотел, завршил на врвот на планината.

Естонецот Павел (30) по цела ноќ пиење, се упатил кон својот хотел, но по тој пат свртел во погрешна насока. Така, тој завршил во близина на врвот на планината, и тоа меѓу 2 и 3 часот наутро.

Додека се искачувал кон врвот, го забележал ресторанот „Игло“, кој се наоѓал на 2.400 метри надморска височина. Притоа тој насила влегол во објектот и таму ја минал ноќта. Утрото персоналот на ресторанот го пронашол со испиени две шишиња вода, кои биле покрај него.

Полицијата организирала потрага по туристот, во која биле вклучени и беспилотни летала, а кога го пронашле, му била изречена казна за провала во објект, но, сепак, тој нема да биде осуден.

loading...