четврток, 22. октомври 2020. Вести денес: 108
home Занимливости

Три намирници, две масажи за градите да ви бидат 5+

Три намирници, две масажи за градите да ви бидат 5+

Не постои жена која не се грижи за своите гради, а најмногу дали ќе дојде момент кога ќе се опуштат. Постојат успешни масажи кои можат значајно да ги поправат работите. Потребни ви се само намирници кои веќе ги имате.

Маслиново масло

Маслиновото масло е одлично за кожата зашто ја затега. Затоа секојдневно масирајте ги градите со ова масло.

Жолчка и краставица

Краставицата состојка која ја има во многу козметички производи зашто ја хидрира и освежува кожата, а жолчката е хранлива и ќе ги подобри градите. Помешајте ги овие две состојки па смесата измасирајте ги градите и оставете да стои еден час. Ова правете го еднаш дневно – една недела.

Коронавирус