понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 165
home Занимливости

Три модели на костими за жени со големи гради

Три модели на костими за жени со големи гради

Вистинскиот избор на бикини може да ја поправи сликата за вашиот изглед на плажа. Посебен предизвик е кога сакате да одберете добар и удобен модел, а имате големи гради. Ова се корисни совети за сите дами со бујни гради.

Конвенционална големина

Ако имате поголеми гради најдобро е долниот и горниот дел да ги купувате одвоено. Најчесто девојките не им одговара толку голем број на долниот дел.

Најдобро бирајте еднобојни дезени.

Прерамки

Без прерамки многу е незгодно да носите бикини ако имате големи гради.

Најдоброто решение се широки или двојни прерамки и да бидат вкрстени на грбот за да растегнете вратот и рамениците.

Без грб

Потпората на грбот игра поголема улога отколку што мислиме, па бикините кои личат на маички се одлична варијанта.

Ваквите модели не се практични за сончање, но совршено ги држат градите.

Со него не ризикувате дека ќе се појавите топлес кога излегувате од море.

Коронавирус