понеделник, 30. март 2020. Вести денес: 147
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Занимливости

Тони Ан-Синг од Јамајка е новата „Мис на светот“

Тони Ан-Синг од Јамајка е новата „Мис на светот“

Претставничката на Јамајка Тони Ан-Синг е избрана за „Мис на светот за 2019 година“.

На синоќешната церемонија во Лондон, круната и ја предаде минатогодишната победничка Ванеса Понс од Мексико, јавија британските медиуми.

-Сакам да донесам промена што ќе биде оддржлива. Доколку зборуваме за жените…… тоа мора да биде нешто што ќе ги обезбеди нивните деца и децата на нивните деца да имаат поинаков живот, рече Тони Ан-Синг пред новинарите по освојувањето на титулата најубава жена на светот.

На второ место се пласира Мис на Франција, а трета беше Мис на Индија.