сабота, 23. февруари 2019. Вести денес: 20
home Занимливости

Тој е навистина малер: Жена му го фатила во неверство поради стиснати мозолчиња

Тој е навистина малер: Жена му го фатила во неверство поради стиснати мозолчиња

Доколку нешто е сигурно во сценарио во кое едниот партнер го изневерува другиот, тоа дека другиот партнер се ќе дознае, само прашање е како и кога. На тежок тоа го дозна и овој Турчин.

Анонимна Турчинка се посомневала дека сопругот ја изневерува на најбизарен можен начин. Имено, таа неодамна на неговиот грб забележала стиснати мозолчиња, нешто што инаку го правела само таа, пишува британски Мирор.

Кога го прашала сопругот, со кого е во брак две години, кој му ги стиснал мозолчињата, тој ја променил темата.

Сепак, на неговата сопруга тие празни оправдувања не и биле логични, па брзо после тоа криејќи се го земала неговиот телефонот и пронашла пораки кои ги разменувал со друга жена.

37 годишната Толга Ајдемир, адвокат на изневерената сопруга, изјавила дека ваков случај се уште немала и смета дека нејзината клиентка може да се спореди со славниот детектив Шерлок Холмс.