понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 155
home Занимливости

Тоа го можат само „лудите“ Хрвати- го фрли каучот од прозор по пласманот во полуфиналето на СП (ВИДЕО)

Тоа го можат само „лудите“ Хрвати- го фрли каучот од прозор по пласманот во полуфиналето на СП (ВИДЕО)

Синоќа цела Хрватска беше во тотална еуфорија, откако нивната репрезентација успеа да се пласира во полуфиналето на Светското првенство по победата на пенали против домаќинот Русија.

Еден навивач од премногу возбуда дури го фрли каучот низ прозорец, погледнете.

Коронавирус