недела, 19. јануари 2020. Вести денес: 10
home Занимливости

Тие се најубавите затворенички на светот: Имаат ангелски лица, а направиле тешки и големи злосторства (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Профилот до денеска собра повеќе од 15,5 илјади следачи, жирито се се поголемо, а изборот се потежок.
Тие се најубавите затворенички на светот: Имаат ангелски лица, а направиле тешки и големи злосторства (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Кога и да помислиме на некој криминалец кој извршил некое кривично дело, главно ни е пред очи слика на некоја обична личност, која по ништо не истакнува. Меѓутоа, ги има и оние кои на прв поглед се приметува со што се занимаваат. Исто така кога ќе погледнеме фотографија од некоја убава жена скоро никогаш не би кажале дека направила нешто лошо, но овде тоа не е случај.

Некој неодамна почна преку Инстаграм да собира фотографии од жени кои го прекршиле законот па завршиле во полиција.

На профилот „Mugshawtys“, од 19 ноември се објавени дури 228 фотографии од девојки кои во полиција биле приведени со лисици на рацете.

Некои од нив во полициска станица завршиле со тешки обвиненија како што се убиства, разбојништва или заведување малолетници.

Профилот до денеска собрал повеќе од 13 илјади следачи, додека бројот на лајкови под секоја фотографија сведочи дека некакво жири би имало тешка задача кога би морале од година во година да бираат „најсекси затвореничка“.

Погледнете како тие изгледаат:

burglary

A post shared by ☆★✯ 𝔪𝔲𝔤𝔰𝔥𝔞𝔴𝔱𝔶𝔰 ✯★☆ (@mugshawtys) on

no info

A post shared by ☆★✯ 𝔪𝔲𝔤𝔰𝔥𝔞𝔴𝔱𝔶𝔰 ✯★☆ (@mugshawtys) on

failure to appear

A post shared by ☆★✯ 𝔪𝔲𝔤𝔰𝔥𝔞𝔴𝔱𝔶𝔰 ✯★☆ (@mugshawtys) on

attempting to seduce a minor

A post shared by ☆★✯ 𝔪𝔲𝔤𝔰𝔥𝔞𝔴𝔱𝔶𝔰 ✯★☆ (@mugshawtys) on

catty ma

A post shared by ☆★✯ 𝔪𝔲𝔤𝔰𝔥𝔞𝔴𝔱𝔶𝔰 ✯★☆ (@mugshawtys) on