вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 151
home Занимливости

Тестирајте ја вашата логика: Ќе погодите ли колку чини сладоледот?

Тестирајте ја вашата логика: Ќе погодите ли колку чини сладоледот?

Dudás е илустраторот кој стои зад многу такви загатки кои им се омилени на корисниците на социјалните мрежи и постојано ги поттикнува да размислуваат со нешто ново.

Овојпат, предизвикот не е да пронајдете нешто, туку да ја употребите логиката и да пресметате колку чини секој од сладоледите на илустрацијата.

Разгледајте ги добро резултатите  и откријте колку изнесува секој елемент од сладоледите.

Иако изгледа лесно, не е така.

Одговорот ви го даваме во продолжение, но прво размислете сами.

Коронавирус