недела, 28. мај 2023. Вести денес: 7
home Занимливости

Таа е навидум обична водителка на временска прогноза, но кога ќе видите како изгледала пред 22 години ќе се шокирате (ВИДЕО)

Таа е навидум обична водителка на временска прогноза, но кога ќе видите како изгледала пред 22 години ќе се шокирате (ВИДЕО)

Јанг Дан 22 години ја води временската прогноза во Кина, но она што сите го забележаа е дека не изгледа ни ден постаро низ годините.

Снимката која е хит во Кина покажува дека презентерката на временска прогноза, е иста од првиот ден кога се појавила на телевизија.

Навистина е шокантно што таа прред 22 години изгледала речиси идентично како денес.