сабота, 3. јуни 2023. Вести денес: 0
home Занимливости

СВЕТОТ ВО ШОК: Протекоа фотографии од кралското семејство кои што никако не требаше да излезат во јавноста (ФОТО)

СВЕТОТ ВО ШОК: Протекоа фотографии од кралското семејство кои што никако не требаше да излезат во јавноста (ФОТО)

Како да го привлече вниманието на себе, на снаодливата фотографка и текнало да користи двојници кои што го прикажуваат кралското семејство на најсмешен начин.

Имено Алисон Џексонсмислила нов правец во фотографирањето и со тоа стана популарна.

На шеговит начин избрала да го прикаже своето знаење, па направила серија на фотографи со двојници кои симулираат случувања а кои светот сака да ги види.

Алисон доста сликовито го претстави кралското семејство, а коко тие ќе реагираат на овој вид на шега, ни останува да видиме.

Бидејќи јавноста беше заинтересирана за животот на војвотката и принцот, Алисон направи цела фотосесија и вистинска сензација со лажните фотографии.