петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 167
home Занимливости

Светот полуди по новиот моден хит: Се повеќе невести го бараат овој детаљ на своите венчаници кој е многу практичен (ФОТО)

Светот полуди по новиот моден хит: Се повеќе невести го бараат овој детаљ на своите венчаници кој е многу практичен (ФОТО)

Совршен фустан за совршениот ден е сон на секоја невеста. Кога планираат како ќе им изгледа венчаницата, многу невести се одлучуваат за практичен фустан и затоа не е зачудувачки фактот што некои од нив избираат модел со џебови.

Џебовите полека почнаа да ги освојуваат сите, па така стигнаа и до венчаниците. Се поголем број дизајнери одлучуваат да ги додадат во своите креации, а некои веруваат и дека овој тренд ќе продолжи и понатаму.

 

View this post on Instagram

 

Nothing like pretty practicality ? Dress & regram • @lenka_couture Photo • @danielevertelli

A post shared by East of Ivory // Creative Co. (@eastofivory) on

Овие џебови се совршени за мобилен телефон, кармин за уста или марамчиња кои секоја невеста сака да ги има покрај себе. Некои невести ги користат овие џебови и за да ги одморат своите раце или за да ги чуваат парите.