среда, 8. декември 2021. Вести денес: 66
home Занимливости

Супер трик за отстранување на трагите од очилата на носот

Супер трик за отстранување на трагите од очилата на носот

Очилата за сонце претставуваат еден од најважните аксесоари кои ги носиме скоро секој ден, а она што многу дами ужасно ги иритира се траговите во коренот на носот кои изгледаат многу грдо.

Овој туторијал покажува неколку трикови кои ќе спречат видливост на трагите од очилата, без разлика да станува збор дали се за сонце или со диоптер.

Се што ви треба е добра база, па на лицето да нанесете течна подлога со мат ефект. Потоа на страниците на носот натапкајте база за сенка која е клучна за одбивање на трагите. Затоа нанесете течна подлога и компактна или пудра во прав.

Шминкерката тврди дека на овој начин шминката ќе ја направите постојано и ќе избенете појава на разни вдлабнатинки на носот, а во следното видео можете да погледнете како таа го извела овој супер трик.

Коронавирус