сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 81
АКТУЕЛНО

ЦРН РЕКОРД НА ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА: Денеска над 40 починати, НАЈМЛАДИОТ НА САМО 18 ГОДИНИ!

home Занимливости

СУПЕР БАБИЧКА: Старица нападна шест насилници (ВИДЕО)

Една супер баба против шест криминалци.
СУПЕР БАБИЧКА: Старица нападна шест насилници (ВИДЕО)

Оваа баба од Англија стана вистински херој.

Премногу храбар потег направи за своите години. Таа е снимена на камера кога им се нафрли на група насилници кои сакаа да извршат грабеж.

Видеото е старо, но деновиве повторно се рашири низ социјалните мрежи и доби огромен број на споделувања и коментари.

Една супер баба против шест криминалци.

Кој победи? Погледнете во видеото!

Коронавирус