недела, 4. декември 2022. Вести денес: 70
home Занимливости

СУМА ОД КОЈА БОЛИ ГЛАВА: Халанд на Миконос за 6 часа потрошил 500 илјади евра и оставил бакшиш од 30 илјади евра (ВИДЕО)

СУМА ОД КОЈА БОЛИ ГЛАВА: Халанд на Миконос за 6 часа потрошил 500 илјади евра и оставил бакшиш од 30 илјади евра (ВИДЕО)

Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Халанд моментално се одмара на фамозниот грчки остров Миконос, заедно со фудбалерот на Манчестер Сити, Ријад Карим Махрез

Како што пренесуват странските медиуми, норвешкиот напаѓач наводно во еден ресторан на островот за само шест часа потрошил неверојатна сума од 500 илијади евра, а за вработените за услугата оставил бакшиш од 30 илјади евра.

Имено, голгетерот го покрил трошокот на сите присутни и воедно ја покажал хуманата страна кон вработениот персонал, за кои оставил бакшиш од фантастични 30 илјади евра.

Очигледно е дека парите за него не се проблем бидејќи добро заработува, а ќе заработува уште повеќе доколку во летниот преоден рок се пресели во Реал или Манчестер сити, каде што би заработувал од 15 до 18 милиони евра годишно.

Моментално за 20-годишниот напаѓач на Дортмунт заинтересирани се повеќе европски гиганти.

Коронавирус