вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 0
home Занимливости

Судбината имала друг план за нив: Започнала да се породува во автомобилот, а тоа што следувало не го очекувала ниту полицијата (ВИДЕО)

Судбината имала друг план за нив: Започнала да се породува во автомобилот, а тоа што следувало не го очекувала ниту полицијата (ВИДЕО)

Во рускиот регион Волин една жена се породила во својот автомобил на пат кон болница.

Имено триесет и шест годишната Русинка тргнала со својот сопруг во болница да се породи, меѓутоа судбината имала друг план за неа, бидејќи породувањето започнало во колата.

Нејзиниот сопруг повикал лекарска помош, но додека тие пристигнале на лице место жената веќе го држела бебето во рака.

Откако пристигнала полицијата жената и бебето за помалку од пет минути биле пренесени во болница каде брачниот пар добил син кое е нивното четврто дете.

Според тврдењата на лекарите мајката и бебето се добро, а мајката знаела што треба да прави со самото тоа што веќе има искуство со породување.

Коронавирус