петок, 9. јуни 2023. Вести денес: 36
home Занимливости

Ставете посолен лимон покрај креветот пред спиење – Нема да верувате какво дејство има

Ставете посолен лимон покрај креветот пред спиење – Нема да верувате какво дејство има

Се’ што треба да направите е да пресечете еден лимон на четири дела, да го ставите во чинија и да го посолите, па да го поставите веднаш до вашиот кревет. Ова треба да го повторувате секоја вечер, a резултатот е неверојатен.

Ова комбинација го олеснува дишењето, посебно за луѓето кои патат од асма, алергија или се настинати.

– Лимонот ги одбива инсектите, меѓу кои и комарците
– Нема засипнат глас наутро
– Мислите наутро се побистри
– Ќе се разбудите побрзо без кафе
– Просторијата мириса свежо
– Крвниот притисок се нормализира