вторник, 13. септември 2022. Вести денес: 0
home Занимливости

Ставете 3 обични сунѓери во фрижидер: Трик кој ќе ви заштеди еден куп пари

Ставете 3 обични сунѓери во фрижидер: Трик кој ќе ви заштеди еден куп пари

Повеќе нема фрлање овошје и зеленчук бидејќи скапале за брзо време. Идеите на обични луѓе се навистина генијални.

На пример, дали знаевте дека ставањето на 3 сунѓери во фиоката на фрижидерот во која чувате овошје и зеленчук е најдобро нешто што може да направите?

Имено, на овој начин, вишокот влага ќе се апсорбира преку сунѓерите, а овошјето и зеленчукот нема да скапува толку брзо, и нема да мора да го фрлате пред да го употребите.

Истите сунѓери може да ви траат 15-тина дена, а после тоа пожелно е да ставите нови.

Коронавирус