недела, 22. мај 2022. Вести денес: 77
home Занимливости

Стана вистинска интернет сензација: Прогласен е за најсекси Дедо Мраз, а неговата популарност се зголемува од ден во ден

Стана вистинска интернет сензација: Прогласен е за најсекси Дедо Мраз, а неговата популарност се зголемува од ден во ден

Канаѓанецот Пол Мaсон стана вистинска интернет сензација пред две години, кога првпат беше дел од божиќна рекламна кампања.

Тој тогаш беше прогласен и за „најсекси Дедо Мраз“.

Неговата популарнст со секој изминат ден се повеќе се зголемува, па така тој сега е ангажиран и на светско ниво.

Освен во реклами, Масон се појавува и на модни ревии и на насловни страници на многу светски списанија.

Армијата обожавателки со нетрпение го очекува секој следен ангажман на овој 53-годишен модел.

Коронавирус