петок, 3. април 2020. Вести денес: 6
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Занимливости

Србинка го роди своето прво дете на 50 години

Србинка го роди своето прво дете на 50 години

Александра Живковиќ од Ниш пред два дена го родила своето прво дете во 50-тата година од животот.

Здравото девојче без никакви компликации е родено во средата попладне.

Од Клиничкиот центар во Ниш потврдиле дека и мајката и детето се добро.

-Мило ни е поради овие убави вести. Управата на КЦ Ниш и ГАК и честитаат пред се на мајката, но и на целото семејство, истакнал портпаролот на болницата Никола Марковиќ.

Бебето е родено со 3,280 килограми и должина од 50 сантиметри.

Александра се породила со царски рез.

Коронавирус