понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 173
home Занимливости

Спаси голем питон и го стави околу вратот- потоа следуваше вистински пекол за присутните (ВИДЕО)

Спаси голем питон и го стави околу вратот- потоа следуваше вистински пекол за присутните (ВИДЕО)

Еден шумар од Индија имаше блиска средба со смртта откако питон се обиде да го задави, а истиот питон претходно беше спасен од него.

Шумарот го спасил питонот па веднаш потоа сакал да се фотографира со него и го качил на вратот, но потоа следувало шок за сите.

На морничавата видео снимка се гледа како питонот се обидува да го стисне и удави човекот, а тој панично се обидува да се спаси.

За среќа човекот беше спасен на време, а питонот вратен назад во шумата во западниот дел на Индија, погледнете.

Коронавирус