сабота, 10. април 2021. Вести денес: 84
home Занимливости

Сопственичка е на компанија која вреди 85 милиони долари, а на својата свадба носеше венчаница од само 300 долари (ФОТО)

Сопственичка е на компанија која вреди 85 милиони долари, а на својата свадба носеше венчаница од само 300 долари (ФОТО)

И покрај тоа што модната куќа „Sowpo“ вреди речиси 85 милиони долари, нејзината газдарица Џени Лу за нејзината венчавка носеше венчаница од сопствениот бренд која чини само 299,5 долари.

33-годишната Џени во брак стапи со нејзиното долгогодишно момче Џејмс Валди, а иако многумина очекуваа раскошна свадба, таа се одлучила свадбената церемонија да се одржи покрај морето во присуствои на најблиските и во доста скромна венчаница.

-Оваа година отворивме салон за венчаници, па би била луда да не облечам сопствен бренд за денот на мојата венчавка, пресреќна сум, рекла таа.

View this post on Instagram

Could not stop smiling all day! ? #thelazycouple

A post shared by Jane Lu ? (@thelazyceo) on

Парот се запознал за време на размена на студенти во 2008 година во Шведска, а Џејмс ја запросил лани во Венеција за време на романтично возење во гондола.

Коронавирус