среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 37
home Занимливости

Софија е бизарна ѕвезда на Инстаграм: Ги зголемила усните и заработува огромни пари (ФОТО)

Софија е бизарна ѕвезда на Инстаграм: Ги зголемила усните и заработува огромни пари (ФОТО)

Софија Липс е од Обединетото Кралство, која потрошила повеќе од 5000 фунти на пластични операции, и како што вели, не планира да престане. Таа е родена како маж, а крајната цел и е да стане убава млада жена.

До сега имала бројни зафати на усните, образите, брадата, како и операција за подигнување на веѓите и усните, две операции на носот и ботокс. Како што истакнува, сака целосна трансформација, од глава до пети, и спремна е да оди во крајност за да го постигне изгледот од соништата.

-Феминизирањето на лицето е една од поголемите постапки што ги планирав додека бев транс, така што операциите ми овозможија да го добијам она што го посакував подолго време, изјавила Софија.

Да се добие сонуваниот изглед не е евтино, но Софија смислила необичен начин на заработка.

 

View this post on Instagram

 

😘😘

A post shared by Sofia.lips 💋 (@sofia.lips) on

Таа месечно заработува и повеќе 5.500 фунти, споделувајќи ги нејзините провокативни фотографии на Инстаграм.

Најпрво почнала да работи како деловна придружба, а потоа сфатила дека може дополнително да заработи со оваа необична постапка, така што мажите сами се нуделе да и платат.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sofia.lips 💋 (@sofia.lips) on

Таа истакнува дека ваквиот пристап и носи голема сума на пари, како и пораки во кои мажите и се заблагодаруваат што им зела сè.

Коронавирус