вторник, 28. март 2023. Вести денес: 34
home Занимливости

Со секира сакал да ограби продавница: По неколку секунди падна на колена и молеше за милост (ВИДЕО)

Со секира сакал да ограби продавница: По неколку секунди падна на колена и молеше за милост (ВИДЕО)
фото илустрација

Маж одлучил да ограби продавница во Портланд, па понел и секира. Мислел дека тоа ќе биде сосема доволно да го заплаши продавачот, меѓутоа се излажал.

Кога ја покажал секирата продавачот извлекол пиштол, го вперил во разбојникот, па земал телефон и повикал полција.

Крадецот ја спуштил секирата и брзо се откажал од кражбата со зборовите: „Жал ми е, ќе си заминам“.

Продавачот му рекол да клекне и да ги крене рацете горе, а тој со солзи во очите го послушал, па избегал.

Полицијата се уште трага по него, а се товари за обид за кражба.

loading...