понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 73
home Занимливости

Сликата што ја гледате открива за што тајно копнеете во љубовта и врските

Сликата што ја гледате открива за што тајно копнеете во љубовта и врските

Колку и да е тешко да разберете што сакате од животот, љубовта и врските, понекогаш е уште потешко да откриете што всушност ви треба. Тука може многу да ви помогне тестот на личноста кој психолозите го користат како алатка за анализа на психолошките профили на луѓето.

Желбата за љубов и романтично поврзување ја споделуваат скоро сите човечки суштества, бидејќи таа ни овозможува да растеме, учиме и напредуваме додека го споделуваме најдоброто од себеси со партнерот.

Добрата вест е дека тестовите за визуелизација се дизајнирани за да ги откриете спецификите на вашата личност.

Сè што треба да направите е да ја погледнете сликата подолу и да се фокусирате на неа. Запаметете го она што прво ќе го воочите. Потоа, дознајте што открива за вас овој тест на личноста во однос на она што најмногу ви треба во љубовта и романтичните врски.

Ако прво забележавте…

1. Лице на човек

Ако прво го забележавте лицето на човекот на сликата, вие сте личност која работи напорно за да биде почитувана и ценета од сите што ги среќавате.

Ова обично е прилично лесно за вас, затоа што сте добри во „читање“ на луѓето и знаете која верзија на себе да ја презентирате ако сакате да се поврзете со некого. Тоа е корисна вештина и во никој случај не е лошо за вас но, немојте да бидете премногу загатливи за другите.

Она што навистина ви е потребно од љубовта е да бидете сфатени.

Вие сте комплицирана личност па, затоа поголемиот дел од животот го поминувате покажувајќи само еден аспект од вашата личност, па затоа другите не секогаш имаат шанса да ве запознаат целосно.

Треба само да им дадете време. Фокусирајте се на создавање подлабока поврзаност со некого, а потоа дозволете му на партнерот полека да ве разоткрие целосно. На тој начин тој уште повеќе ќе ве сака и цени.

2. Човек со палто

Ако прво го забележавте човекот со палтото, вие сте личност со внатрешна тага.

Иако на моменти станувате депресивни, вие сте многу свесни за рамнотежата помеѓу сите нешта – животот и смртта, среќата и тагата, почетокот и крајот. Тоа е потешкиот начин за перцепција на светот, но дефинитивно таквиот начин ве тера да ги цените дури и најмалите нешта.

Она што навистина ви треба од љубовта е целосното прифаќање.

Имате искуства од минатото кога не бевте целосно прифатени какви што сте и повеќето од вашите партнери можеби сакале да ве променат или „поправат“, не сфаќајќи дека вашата меланхолија е дел од вашата природа. Затоа, во иднина, насочете се кон некој кој може да ја прифати вашата меланхолична страна и ќе наидете на личност со која вреди да го поминете животот.

3. Бебе

Ако го гледате бебето на сликата, сте личност која честопати се чувствува беспомошно.

Вие сте возрасен човек и знаете да се грижите за себе, но поголемиот дел од времето се чувствувате како да се вртите само во круг, чекајќи сè да се сруши.

Лесно се вознемирувате и чувствувате како вечно да трчате, па не спиете доволно и често ви се случува да заплачете.

Она што навистина ви е потребно во врската е да се чувствувате згижено.

Јасно е дека вие не сакате да бидете „бебиња“ и веќе однамна не сте дете. Вие сте личност која длабоко посакува некој што може да ви помогне да ја поднесете тежините на секојдневниот живот, некој чие рамо е секогаш тука за вас, некој кој ви понуди кафе и ќе ги ислуша вашите проблеми. Вашата страст кон животот е одлична, но потребна ви е „карпа“ на која може да се навалите.

4. Волшебник

Ако прво го забележавте волшебникот на сликата, вие сте личност која е многу љубопитна и страсна кон животот.

Без оглед на вашата верба и религиозност, вие сте уверени дека овој живот на земјата не е нашиот единствен. Веројатно верувате дека тој не е ниту вашето прво битисување.

Она што навистина ви треба од љубовта е духовната поврзаност.

За вас љубовта е место каде што се чувствувате духовно исполнети. Ова не мора да значи дека вие и вашиот партнер споделувате исти уверувања, но најмногу ве привлекуваат луѓето кои поставуваат ист вид прашања за светот и универзумот.

Сакате личност која нема да ја ограничи вашата природа на „чуден хипик“, затоа што знаете дека кога навистина сакате некого, тоа е запишано и во ѕвездите.

5. Двете исти личности

Ако прво ги забележавте двајцата исти луѓе, вие сте личност која е тврдоглава, фокусирана и има целосна контрола.

Тоа на вас делува исцрпувачки. Целиот живот би ви бил многу полесен кога би биле дуплирани, затоа што барем тогаш би имало уште едно друго лице кое знае каде треба да се движат нештата.

Мислите дека сте секогаш во право, а проблемот за сите околу вас, е што, обично е така.

Она што навистина ви треба од љубовта е да успорите.

Вие сакате партнер кој ќе биде тука за вас, оној кој ќе биде ваш поддржувач и истовремено ќе ве мотивира и нема да се плаши да ви се спротивстави кога мисли дека не сте во право. Уште повеќе, вие сакате партнер од кој има што да научите.

Да, љубовта треба да биде безбедно место, но исто така, таа треба да создаде динамика што ќе ве тера да бидете најдобрата верзија од себеси.

извор: кафепауза

Коронавирус