среда, 19. февруари 2020. Вести денес: 129
home Занимливости

Славниот кошаркар остана без зборови: Кога оваа згодна девојка се појави без градник, сите се збунија (ВИДЕО)

Славниот кошаркар остана без зборови: Кога оваа згодна девојка се појави без градник, сите се збунија (ВИДЕО)

Кошаркарскиот коментарот и поранешна  НБА ѕвезда, Ендрју Гејз, останал без зборови откако камерманот на светското првенство во Кина покажал убава бразилска навивачка која „ги тресеше градите“ додека не носи градник.

Поранешниотт играч на „Сан Антонио Спурси“ го коментирал двобојот помеѓу Бразил и САД во спортскиот центар во Шензен Беј,кога снимателот одлучил да покаже атрактивна бразилска навивачка во публиката.

Тогаш неколку моменти останал без зборови, а реченицата која потоа следела се раскажува по социјалните мрежи.

„А, поддршката која ја имаат од своите фанови…”, успеа да изусти 54-годишниот коментатор.

Згодната русокоса и неколку нејзини танчерски движења во салата се прикажани на големиот екран, после што следел аплауз.