вторник, 21. септември 2021. Вести денес: 164
home Занимливости

Скоро сите жени погрешно го користат шампонот за суво миење! Ова е клучниот чекор

Скоро сите жени погрешно го користат шампонот за суво миење! Ова е клучниот чекор

Девојка од Тик Тока објасни како правилно да се нанесува сув шампон.

Бидејќи жените веројатно не знаат како да ја „измијат“ косата со него, ова видео од Тик Ток стана вирално. Жените обично го прскаат овој шампон во форма на спреј, го тријат за да ја обликуваат фризурата, што ја прави нивната коса сува.

Клучот, како што забележува авторот на видеото, не е да го триете шампонот веднаш, туку да почекате околу 10 минути. По користењето на овој шампон, косата треба да изгледа како свежо измиена.

Коронавирус