четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 27
МЕГА БОМБА

ВИДЕО: Тежок меѓународен блам на Заев, лажеа дека спречиле хибриден напад, а Заев пред пранкери го напаѓа Макрон, затвора аеродром, ќе населува мигранти

home Занимливости

Склучените бракови во 2020 година ќе траат засекогаш: Ова е идеалниот датум за брак и се паѓа во месец февруари

Склучените бракови во 2020 година ќе траат засекогаш: Ова е идеалниот датум за брак и се паѓа во месец февруари

Оние кои што ќе зпловат во брачните води на овој датум, според нумерологијата, среќата ќе ги прати целиот живот.

Најпознатиот астролог во Велика Британија, Керолајн Фаулкнер, вели дека ѕвездите наговестуват дека 2020 година ќе биде најдобра за оние кои што ќе решат да застанат на лудиот камен. Наредната година Сатурн, Јупитер, Плутон, МАрс и Месечината, клучните планети кои што се симбол на емоционалната стабилност ќе бидат во ист знак.

Ваквиот настан не се случил уште од 1960 година, познат како доба на љубовта.

Идеален ден за венчавка ќе биде 20.02.2020.

Во нумерологијата бројот два означува силна и знажна жена која има еднинствена одлучност и снага.

Во астрологијата бројот два ја означува куќата на Бикот, знак од зодијакот со кој владее планетата Венера наречен по богињата на љубовта и убавината претставувајќи трпеливост, истрајност и предност да се сочува оданоста и работи на тоа да изгради брачна заедница која ќе трае, вели Керолајн и додава дека цела 2020 година ќе биде подобна за влегување во врска која ќе трае за секогаш.

Парламентарни избори 2020