вторник, 13. септември 2022. Вести денес: 17
home Занимливости

Сите жени во кралското семејство мора да го следат овој модел детаљ

Сите жени во кралското семејство мора да го следат овој модел детаљ

Кралицата не отстапува од едно правило во облекувањето, а кое се однесува на женскиот дел од членовите на кралството. Имено, во јавноста сите мора да носат провидни хулахопки

Кралицата Елизабета и прогледа низ прсти на идната сопруга на нејзиниот внук, принцот Хари, која не се придржува баш до сите правила на кралското семејство. Сепак постои и едно правило кое Меган Маркл ќе мора да го почитува.

Модниот стил на женскиот дел од кралското семејство мора да биде елегантен и ненападен, бидејќи на жените им е забрането во јавност да се појавуваат со црвен кармин и црвен лак на ноктите.

-Припадничките на кралското семејство никогаш нема да ги видите без провидни хулахопки. Тоа е сигурно едно правило кое кралицата бара постојано да се почитува, вели Викторија Арбитре експерт за кралските прашања.

Сопругата на принцот Вилијам, Кејт Мидлтон ова правило го почитува и провидните хулахопки секогаш ги носи особено ако е облечена во здолниште или фустан.

Коронавирус