сабота, 11. јули 2020. Вести денес: 132
МЕГА БОМБА

Заев договора да паднат судски предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

home Занимливости

Сите го знаеме Брус Ли: Кога ќе го погледнете ова момче, мајсторот за боречки вештини ќе го заборавите веднаш (ВИДЕО)

Сите го знаеме Брус Ли: Кога ќе го погледнете ова момче, мајсторот за боречки вештини ќе го заборавите веднаш (ВИДЕО)

Брус Ли, роден Ли Џун Фан, е актер, мајстор на боречки вештини, филозоф, режисер, продуцент, сценарист и основач на приодот на борба наречен „Џит Кун До“.

Тој се смета за културна икона и еден од највлијателните борци на 20 век.

Нема кој не го знае овој човек. Но, сега хит во светот е малиот Брус Ли.

Кога ќе го погледнете ова момче, ќе заборавите на славниот мајстор на боречки вештини.

Парламентарни избори 2020