недела, 1. август 2021. Вести денес: 0
home Занимливости

Сите гледаа во нејзиниот перформанс на висина од 11 метри, а потоа се тргна во погрешен правец- децата пискаа на секој чекор (ВИДЕО)

Сите гледаа во нејзиниот перформанс на висина од 11 метри, а потоа се тргна во погрешен правец- децата пискаа на секој чекор (ВИДЕО)

Дваесет и осум годишна девојка која работи во циркус сериозно се повреди по пад од 11 метри при изведување на акробатска точка.

Преплашените деца кои го следеле перформансот во еден град во Австралија мислеле дека тоа е дел од акробатската точка, а потоа сфатиле дека станува збор за сериозна повреда на девојката откако на сцената се појавиле доктори од брза помош.

Девојката по име Габи Соуза итно е пренесена во болница со тешки повреди, а четири дена по несреќата таа е во добра здравствена состојба, но и понатаму има сериозни повреди.

Циркусот Рио во својот пост на Фејсбук напиша дека девојката веќе се смее во болницата.

Коронавирус