понеделник, 27. јануари 2020. Вести денес: 174
home Занимливости

Симпсонови предвидуваат кој ќе го игра финалето на Мундијалот

Симпсонови предвидуваат кој ќе го игра финалето на Мундијалот

Симпсонови изгледа повторно предвидуваат, овој оат станува збор за финалето на Светското првенство во фудбал кое се одржува во Русија.

Обожавателите на култната анимирана серија на социјалните мрежи споделуваат краток исечок од епизода на Симпсонови во која семејството гледа најава за финалниот натпревар на Мундијалот.

По завршување на најавата, Хомер одлучува семејството да го однесе на финалниот натпревар меѓу Мексико и Португалија,

Социјалните мрежи наголемо пишуваат дека Симпсонови можеби повторно ќе погодат, бидејќи тоа им успеа со претседателскиот кандидат Доналд Трамп, како и со учеството на Лејди Гага на финалето на Супербол.