недела, 9. мај 2021. Вести денес: 63
Во живо

ВМРО-ДПМНЕ го одбележува Денот на победата над фашизмот

home Занимливости

Симпсонови предвиделе дека Том Хенкс ќе биде првата заразена ѕвезда со корона вирус

Симпсонови предвиделе дека Том Хенкс ќе биде првата заразена ѕвезда со корона вирус

Веста дека популарниот холивудски актер, Том Хенкс е заразен со корона вирус ги шокираше фановите ширум светот, а истиот и е дијагностициран и на неговата сопруга Рита Вилсон.

Цртаната американска серија „Симсонови“ позната е по својата необична способност да ги предвиди големите светски случувања, од изборот на американскиот претседател Доналд Трамп, караницата со машината за гласање во САД и кризата со ебола од 2014 до 2016 година.

Тврдењето кое остава без здив е дека Том Хенкс во долгометражниот филм „Симсонови“ од 2007 година се самоизолира и изјавува: Ако ме видите, оставете ме!

За ова денеска се зборува низ целиот свет, а Симпсонови не само што го предвидоа избувнувањето на вирусот, туку понудија и решение во облик на џиновска купола која во една прилика ја поставува Агенцијата за заштита на животната средина.

Коронавирус