вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 1
home Занимливости

Сибирскиот тигар предвиде дека Хрватска ќе игра во финалето (ВИДЕО)

Сибирскиот тигар предвиде дека Хрватска ќе игра во финалето (ВИДЕО)

Познатиот сибирскиот тигар од Зоолошката во Краснојарск предвиде- Хрватска ќе ја победи Англија и ќе игра во финалето на Светското првенство во фудбал.

Коронавирус