вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 141
home Занимливости

Што се случува кога некој ќе умре во вселената?

Што се случува кога некој ќе умре во вселената?

Која е постапката ако се случи човечка трагедија во вселената? Во време кога човештвото повторно е свртено кон патување на Месечината, на Марс, па и подлабоко во Сончевиот Систем, дали има план на делување во случај некој да умре додека е во вселената?

Unveiled открива што се случува во случај на најлошото сценарио.

Извор: Кајгана

Коронавирус